Úvod » Základní informace » Kdo jsme

Pavlína Sedlmaierová - pozitivní motivace, agility

publikováno 12.10.2021 (aktualizováno 12.03.2022)

Ahoj,

jmenuji se Pavlína a láska ke zvířatům mě provází od dětství. Od zachraňování křečků, kteří měli připadnout na talíř hadovi, přes potkany, králíky a podobnou zvířenu jsem se dostala k „zachraňování“ psů. První fenka byla zachráněná před utopením s ostatními štěňaty, druhá z útulku, třetí z nechtěného vesnického spojení (nechci vědět, jak dopadla ostatní štěňata). A s ní jsem se v roce 2015, v jejích 3 letech, ponořila do světa výcviku. - Nebojte se tedy přijít s pejskem v jakémkoliv věku. Bonnie byla zezačátku chudák takový můj pokusný králík s různými výcvikovými metodami, než jsme zjistily, jakým směrem se chceme ubírat. Po letech zkoušení (odpusť Bonnie, omluvou ti budiž hromada pamlsků, které jsi za tu dobu zbaštila ), že zásadní je, aby měl výcvik hlavu a patu, pravidla srozumitelná nejen pro páníčka, ale i pro psa a hlavně, aby byl pro oba radostí. Zde opravdu platí, že cesta je cíl. Samozřejmě chcete být co nejlepší, ale pouto mezi vámi a psem netvoří medaile, ale hodiny společně stráveného času, zábavy a her, jejichž výsledek je jen bonus. Takhle musí pes cvičení vnímat.

Věnuji se výcviku zásadně pozitivní motivací, psa tedy nikdy netrestám. Zaměřuji se na agility, s nímž se pojí i spousta přípravných her, cviků, hlavolamů a učení triků, které zdánlivě s agility nesouvisí. Začínala jsem v děčínském ZKO, absolvovala jsem seminář u Františka Šusty pod vedením Gabby Harris, intenzivky u různých trenérů, například u Pavla Koška, Jany Zemkové, Petry Haspeklové, Martiny Konečné, Petry Hamšíkové, Anety Grygarové... U MVDr. Veroniky Gesierichové jsem absolvovala základní seminář dogfitness a seminář pro pokročilé zaměřený na základy anatomie psa a fyzickou přípravu pro různé psí sporty. Od července roku 2017, kdy jsem pořídila prvního psa s PP - manchester teriéra Bougie, pravidelně trénuji v Ústí nad Labem u Moniky Fantové.

Bonnie, kříženec bígla a zřejmě parson russel teriéra, si vyběhala zkoušky v kategoriích MA1, MA2 a dostala se do nejvyšší kategorie MA3. Za největší úspěch považuji titul 2. Vícemistra ČR kříženců a psů bez PP z r. 2017. Na kontě má i několik medailí z open běhů, například z Libochovic (2017), MČR teriérů (2017), z Loun – O podzimní kvítek (2017), z Liberce – Květnový pohár a MČR strakatých psů (2018), 2. místo z Terezínského poháru za celou sezonu 2017/2018. A dnes užívá zaslouženého závodního důchodu, občas zaběhneme pro radost nějaké běhy pro veterány, ale pravidelně trénujeme pro udržení kondice a mozkových buněk 

Bougie má ve svých 4 letech, s téměř dvou letou závodní pauzou, vyběhané zkoušky v MA1, MA2 a MA3. Zatím jsme neměly moc příležitostí, ale letos se blýskla 5. a 6. místem ve velké konkurenci v Lysé, vybojovala 3. místo v agility open na Děčínském poháru a za sezonu 2019/2020 byla na průběžném 2. místě v Terezínksém poháru, než nám posledních pár kol zhatil covid.

A na co se můžete těšit? Na hodiny agility, které bych chtěla zaměřit na techniku a pilování jednotlivých prvků, samozřejmě se u toho proběhnete a dále na hodiny pozitivní motivace, kde se budeme věnovat cvikům pro lepší soužití s pejskem, hlavolamům, hrám či přípravným cvikům pro agility. Náplň hodiny je možno individuálně upravit dle vašeho přání.

Pozn. na moje agilitní hodiny se prosím dostavte 15 minut předem, abychom společně připravili parkur, poslední skupinka se zase 15 minut zdrží s úklidem. Děkuji 